Analogi „Ibuprofen”: lista leków, wskazań, instrukcji użycia

Leczenie

Wskazania do stosowania „Ibuprofenu” i jego analogów to ból, gorączka, obecność procesów zapalnych. Środki te należą do niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Nie uzależniają i nie działają narkotycznie.

Rozważ instrukcje użycia „Ibuprofenu” i analogów leków.

Wskazania do użycia

„Ibuprofen” jest przepisywany w celu łagodzenia objawów i leczenia chorób takich jak:

  • wysoka gorączka;
  • zapalenie ucha;
  • ból głowy lub ból zęba;
  • ból wynikający z urazów kości, stawów i tkanek miękkich;
  • ból stawów;
  • migrena;
  • ból mięśni;
  • nerwoból;
  • Choroby laryngologiczne;
  • zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów;
  • osteochondroza;
  • zespół nerczycowy;
  • zapalenie przydatków i inne.

Przeciwwskazania

„Ibuprofen” i wiele jego analogów jest zabronionych do stosowania, jeśli pacjent ma następujące patologie:

  • wrzód lub erozja przewodu pokarmowego;
  • indywidualna nietolerancja na komponenty narzędzia;
  • choroby nerek i wątroby;
  • wysięk śródczaszkowy;
  • zaburzenia krwawienia;
  • niewydolność serca;
  • uszkodzenie nerwu wzrokowego;
  • nadciśnienie;
  • wiek dzieci do 6 lat (w przypadku analogów może być niższy niż określony lub większy).

Szczególną uwagę należy zwrócić na kompatybilność „Ibuprofenu” z innymi lekami. Nie należy go przyjmować razem z lekami trombolitycznymi, aspiryną, cyklosporyną i tak dalej. Pełną listę można znaleźć w instrukcjach użycia Ibuprofenu, które znajdują się w każdym opakowaniu.

Tanie analogi

Jakie leki zostaną włączone do listy analogów ibuprofenu? Czy jest tańszy czy droższy? Zacznijmy od odpowiedzi na drugie pytanie. Koszt „Ibuprofenu” w postaci tabletek wynosi 20 rubli za opakowanie. Czy ma sens szukanie leków, których koszt będzie jeszcze niższy?

Dlatego rozważamy najbardziej znane i droższe analogi „Ibuprofenu”.

„Nurofen”

Pierwszym analogiem Ibuprofenu jest Nurofen. Koszt leku wynosi 200 rubli.

Narzędzie zawiera w swoim składzie tę samą substancję czynną - ibuprofen. Również w „Nurofen” istnieją różne komponenty pomocnicze, które mogą się różnić w zależności od formy wydania. Na przykład tabletki zawierają substancje takie jak kwas stearynowy, sól sodowa kroskarmelozy, sacharoza, laurylosiarczan sodu i inne.

„Nurofen” jest dostępny w następujących postaciach:

Ten analog „Ibuprofenu” można stosować do leczenia dzieci (zawieszenie „Nurofen”). Istnieją również specjalne formy leku, które wyróżniają się krótszym czasem ekspozycji i zwiększonym poziomem skuteczności - Nurofen Express i Nurofen Express Neo.

Wskazania do stosowania analogu „Ibuprofen” są takie same jak dla głównego leku.

„Ibufen”

Głównym składnikiem aktywnym leku jest także ibuprofen. Kompozycja zawiera również pewne dodatkowe składniki, w tym sacharozę.

Narzędzie to służy do łagodzenia bólu, w złożonej terapii podczas leczenia ostrych chorób układu oddechowego, z reakcjami poszczepiennymi u dzieci.

Ten analog „Ibuprofenu” jest dostępny w postaci tabletek. Zawiera ibuprofen i składniki pomocnicze. „Mig” może wyznaczyć do wyeliminowania takich objawów, jak:

  • migrena;
  • ostre bóle głowy;
  • ból menstruacyjny u kobiet;
  • bóle mięśni;
  • napady nerwicowe;
  • gorączka podczas przeziębienia i grypy.

Warto zauważyć, że w przeciwieństwie do „Iburofen”, lek ten nie jest stosowany w leczeniu dzieci w wieku poniżej 12 lat.

„Brufen”

Lek jest dostępny w postaci tabletek i syropu. Jego głównym składnikiem aktywnym jest ibuprofen.

„Brufen” ma szerokie spektrum działania i jest używany do:

  • reumatoidalne zapalenie stawów;
  • choroba zwyrodnieniowa stawów;
  • reumatyzm;
  • ból, gdy uszkodzone więzadła, tkanka miękka, ścięgna;
  • ból mięśni;
  • ból menstruacyjny u kobiet;
  • ból zęba;
  • migreny;
  • gorączka;
  • różne procesy zapalne.

Nie jest stosowany w leczeniu dzieci o wadze do 7 kg i ciężarnych.

Inne analogi leku w postaci tabletek i syropu

Oprócz powyższych preparatów istnieją inne analogi „Ibuprofenu”:

  • „Paracetamol”;
  • Indometacyna;
  • „Buran”;
  • Analgin;
  • „Kwas acetylosalicylowy” („Aspiryna”).

Pomimo faktu, że leki te mogą różnić się główną substancją czynną, mają podobny rodzaj działania. Chociaż istnieje jeden ważny „ale”. Wszystkie są znacznie bardziej toksyczne niż ibuprofen. Dlatego nie należy ich stosować u pacjentów z problemami z zakresu gastroenterologii.

Ale, uczciwie, warto zauważyć, że niektóre z powyższych leków są znacznie bardziej skuteczne niż Ibuprofen. Na przykład, jeśli istnieje potrzeba użycia narzędzia o bardziej wyraźnym działaniu przeciwzapalnym, lepiej wybrać „Indometacynę”.

Nawiasem mówiąc, jeśli pacjent nadal szuka tańszego odpowiednika Ibuprofenu, powinien zapytać w aptece Paracetamol. Za 10 tabletów będziesz musiał zapłacić około 5 rubli.

„Ibuprofen” w postaci maści i żelu, jego analogi

Oprócz pigułek, żelu i maści „Ibuprofen” stosuje się w celu łagodzenia bólu i stanów zapalnych. Mogą być przypisane do:

  • procesy zapalne w aparacie stawowym;
  • ból mięśni;
  • siniaki;
  • skręcenia;
  • zapalenie korzonków;
  • choroba zwyrodnieniowa stawów;
  • periarthritis barku i łopatki;
  • dna;
  • zapalenie kaletki;
  • osteochondroza;
  • zapalenie ścięgna;
  • zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa;
  • różne rodzaje zapalenia stawów.

Z tymi symptomami, takie krajowe i importowane odpowiedniki Ibuprofenu jako:

Rozważ krótką instrukcję dotyczącą korzystania z najpopularniejszych narzędzi.

„Dolgit”

Aktywnym składnikiem kremu jest ibuprofen.

„Long” ma działanie przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, przeciwzapalne. Lek może poprawić ruchomość stawów i zmniejszyć obrzęk.

Maść jest stosowana do różnych urazów, a także do leczenia bólu pleców, artrozy, zapalenia ścięgien, zapalenia kaletki, zapalenia ścięgien, sztywności ruchów w okolicy barku.

Diklofenak

Głównym składnikiem aktywnym jest diklofenak dietyloaminy. Obecne w składzie maści i składników pomocniczych, takich jak alkohol benzylowy, sorbitol, woda oczyszczona, alkohol izopropylowy, pirosiarczyn sodu i inne.

„Diklofenak” również należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i ma działanie przeciwgorączkowe, przeciwreumatyczne, przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Maść jest stosowana w obecności:

  • objawy bólowe kręgosłupa, bóle mięśni, nerwobóle;
  • ból i stan zapalny po urazach iw okresie pooperacyjnym;
  • choroby reumatyczne tkanek miękkich;
  • choroby zwyrodnieniowe i zapalne stawów (w tym zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenie mięśni i inne).

„Diklak”

Kolejny analog „Ibuprofen”, który uważamy za - żel „Diklak”. Aktywnym składnikiem leku jest sól sodowa diklofenaku.

Środek stosuje się do miejscowego leczenia stanów zapalnych i bólu stawów, mięśni, ścięgien i więzadeł. Jego stosowanie w połączeniu z różnymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi należy przeprowadzać z wielką ostrożnością.

„Bystrumgel”

Aktywnym składnikiem leku jest ketoprofen. Żel zawiera również alkohol etylowy, karbopol, nipaginę, trometamol, olej neroli, olejek lawendowy, przygotowaną wodę.

„Bystrumgel” ma szerokie spektrum działania i może być używany z:

  • zapalenie stawów;
  • zapalenie ścięgna;
  • choroba zwyrodnieniowa stawów;
  • periarthritis;
  • zapalenie naczyń chłonnych;
  • lumbago;
  • zmiany lędźwiowo-krzyżowe;
  • osteochondroza;
  • urazy sportowe;
  • zapalenie kaletki;
  • zapalenie żył;
  • krzywy;
  • skręcenia;
  • siniaki;
  • uszkodzenie łąkotki;
  • zapalenie mięśni;
  • entezopatie;
  • ból grzbietowy

Narzędzie nie jest stosowane w leczeniu dzieci i kobiet w ciąży.

Co jest lepsze: „Ibuprofen” czy analogi?

Nie można podać dokładnej odpowiedzi na to pytanie. Z jednej strony koszt „ibuprofenu” jest znacznie niższy w porównaniu z innymi lekami o tej samej substancji czynnej lub podobnym rodzaju działania. W tym przypadku narzędzie charakteryzuje się wysoką wydajnością i dość szerokim spektrum działania, rzadko staje się przyczyną skutków ubocznych, jest dostępne w kilku formach.

Z drugiej strony, w niektórych przypadkach nadal może być konieczne znalezienie alternatywy. Na przykład, analogi ibuprofenu są stosowane, gdy pożądany efekt nie nastąpił po użyciu oryginalnego leku. Szukają też zamiennika w przypadkach, gdy potrzebna jest pewna forma leku (syrop, żel, czopki itp.) Lub lek nie był dostępny w aptece.

Nie powinieneś polegać na doświadczeniach innych osób, próbując znaleźć odpowiedź na pytanie: „Który lek jest jeszcze lepszy?” Przecież każda osoba ma swój unikalny organizm, a leki wpływają na niego zbyt różnie. Dlatego Ibuprofen pomaga jednym ludziom doskonale, podczas gdy inni są zmuszeni do kupowania droższych leków importowanych. Cokolwiek to było, lekarz powinien zająć się wyborem niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Nie samolecz się i bądź zdrowy!

Tanie analogi ibuprofenu i substytuty dla dzieci i dorosłych

Tabletki ibuprofenu znajdują się w każdej apteczce rodzinnej, ponieważ przychodzą im na myśl temperatury lub ból. Ibuprofen jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym. Skutecznie działa przeciwbólowo i łagodnie przeciwgorączkowo.

Instrukcje użycia wskazują takie wskazania jak choroby zapalne kręgosłupa i stawów, zapalenie zakaźne, któremu towarzyszy gorączka, ból zęba lub ból głowy, leczenie chorób otorynolaryngologicznych, zapalenia stawów, rwy kulszowej i innych.

Lek ma wiele form uwalniania - maść, żel, czopki, zawiesina, tabletki, kapsułki, roztwór do wstrzykiwań dożylnych.

Istnieją specjalne preparaty dla dzieci z dopuszczalną dawką substancji czynnej, którą można przepisać od 1 miesiąca po urodzeniu. Ibuprofen jest dopuszczony do stosowania w okresie ciąży (z wyjątkiem 3 trymestru ciąży) i podczas karmienia piersią.

Kolejną zaletą leku jest jego tania cena. Opakowanie tabletek kosztuje 15 rubli, syrop dla dzieci - 60 rubli, żel 50 rubli, maść 25 rubli. Ibuprofen ma wiele analogów i bliskich substytutów, które mogą całkowicie zastąpić sam lek.

Analogi produkcji rosyjskiej

Synonimy krajowych producentów zawierają ibuprofen w składzie leku jako głównego składnika.

Niedrogi lek dla dzieci produkowany w Rosji. Forma uwalniania - czopki doodbytnicze.

Dzienna dawka dla dzieci nie powinna przekraczać 20-40 mg / kg / dobę.

Narzędzie kombinowane. Lek zawiera paracetamol i ibuprofen.

Lek kompleksowo blokuje ból w krótkim czasie.

Obszar zastosowania łączy następujące wskazania: ból głowy, ból zęba, ból pleców, ból stawów, migreny, nerwobóle, gorączka, ból urazu.

Zalecany dla dzieci powyżej 12 lat.

Ukraińscy substytuty

Tanie analogi ibuprofenu wśród leków wytwarzanych na Ukrainie są wymienione poniżej.

  1. Bofen Wydanie formularza - zawieszenie. Najlepszy lek dla dzieci z ząbkowaniem, gorączką, bólem głowy, bólem zęba. Możliwe spotkanie z 3 miesięcznym życiem. Średnia cena wynosi 75–90 rubli.
  2. Ibunorm Najtańszy lek ukraińskiego wydania na bazie ibuprofenu. Dostępne w postaci kapsułek i syropu dla niemowląt.

Narzędzie jest zalecane dla systematycznych bólów różnego pochodzenia, jak również dla objawów zimna, którym towarzyszy gorączka. Średnia cena wynosi 30–80 rubli. Ibutard. Kapsułki z ibuprofenem w kompozycji. Niesteroidowy środek przeciwzapalny. Skutecznie łagodzi i zmniejsza gorączkę.

Wyznacz dorosłych i dzieci po 12 latach. Gdy ciąża jest możliwa, leczenie oznacza 1, 2 trymestry. Średnia cena 85 - 100 rubli.

Białoruskie leki generyczne

Współczesny białoruski generyk ibuprofen mówi, co należy zastąpić lekiem. Tabela zawiera najpopularniejsze leki o podobnym składzie.

Lek przeciwzapalny, przeciwreumatyczny. Skutecznie radzi sobie z zespołem bólowym o różnym stopniu rozwoju.

Ma właściwości przeciwgorączkowe, łagodzi obrzęki ze stłuczeniami i urazami.

Substytut rosyjskiego ibuprofenu jest tańszy lub ma równoważną cenę.

Tabletki wyróżnia tylko producent - białoruski koncern „Belmedpreparaty”. Wskazania i przeciwwskazania są identyczne.

Zawieszenie dla dzieci przeznaczone do łagodzenia bólu z powodu urazów, ząbkowania, ucha, bólu zęba.

Wymusza temperaturę, łagodzi objawy przeziębienia. Możliwe jest zgłoszenie od 1 miesiąca życia.

Inne zagraniczne analogi

Analogi ibuprofenu mogą być tańsze w wyborze z listy importowanych leków.

  • Novigan. Kraj pochodzenia - Indie. Skład leku obejmuje ibuprofen, pitofenon, bromek fenpiverinium. Połączone leki przeciwskurczowe, znieczulające, przeciwzapalne. Wydanie formularza - pigułki. Średnia cena wynosi 70–190 rubli.
  • Ibufen. Narzędzie jest dostępne w Polsce. Popularny lek dla dzieci, dobry zamiennik taniego importowanego leku. Syrop skutecznie eliminuje ból i zmniejsza gorączkę, nie wpływa na postęp stanu zapalnego. Średnia cena wynosi 95–110 rubli.
  • Advil. Lek jest produkowany w Niemczech, Włoszech, Austrii. Tabletki musujące lub zawiesina truskawek dla niemowląt. Podstawą leku jest ibuprofen. Średnia cena wynosi 75–160 rubli.
  • Długo Kraj pochodzenia - Niemcy. Niedrogi żel lub maść do stosowania zewnętrznego o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Jest stosowany miejscowo na ból stawów, urazy, siniaki. Średnia cena wynosi 100–250 rubli.
  • Natychmiastowa Lek jest produkowany w Niemczech. Lek zawiera ibuprofen, występuje w postaci tabletek musujących. Średnia cena wynosi 70–150 rubli.
  • Nurofen. Kraje producentów - Hiszpania, Grecja, Wielka Brytania, Holandia. Nowoczesny lek obniżający temperaturę z wyraźnym działaniem przeciwbólowym.

Uwalnianie formy - świece, zawiesina, proszek do sporządzania roztworu w saszetce, tabletki, kapsułki, żel. Średnia cena wynosi 100–410 rubli.

Środki można podawać dzieciom i podczas ciąży. Kategorie te należą do najbardziej narażonych pacjentów, dlatego przed rozpoczęciem należy skonsultować się z lekarzem.

Analogi tabletek ibuprofenu

Ibuprofen jest jednym z najpopularniejszych przedstawicieli klasy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), z powodzeniem stosowanym w praktyce klinicznej od ponad pół wieku. Jego wysoką skuteczność potwierdza ogromne zapotrzebowanie na ten lek wśród konsumentów.

Zastosowanie ibuprofenu w pełni spełnia nowoczesne standardy terapii bólu. Łatwość użycia, dostępność i różnorodność postaci dawkowania sprawiają, że Ibuprofen jest lekiem z wyboru w wielu chorobach, co jest kluczem do skutecznego leczenia.

Jak to zrobić

Ibuprofen jest pochodną kwasu propionowego, która ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i umiarkowane działanie przeciwgorączkowe. W porównaniu z innymi NLPZ ma mniej skutków ubocznych z przewodu pokarmowego. Ponadto przyjmowanie małych dawek nie zwiększa prawdopodobieństwa zawału serca.

Po spożyciu Ibuprofen szybko gromadzi się w krwiobiegu i wraz z przepływem krwi osiąga ognisko zapalne. To tutaj ma miejsce jego główne działanie, które polega na poprawie krążenia, aktywacji metabolizmu wewnątrzkomórkowego, zmniejszeniu przepuszczalności ścian naczyniowych i rozwoju mediatorów zapalnych. Z tego powodu temperatura ciała, ból i obrzęk tkanek miękkich są zmniejszone.

Lek jest w stanie poprawić ruchliwość stawów, dlatego jest często przepisywany na patologie stawowe: zapalenie stawów, artrozę, dnę, spondylartrozę i osteochondrozę. Jest także skuteczny w urazach pourazowych: siniakach, zwichnięciach, zwichnięciach i złamaniach.

Ibuprofen może być stosowany w leczeniu chorób układu oddechowego i moczowego. Jednak głównymi kierunkami jego stosowania są stany gorączkowe, w tym gorączka poszczepienna, ból głowy i ból zęba, okresy bolesne, choroba zwyrodnieniowa stawów i zespół bólowy w kamicy moczowej.

Odniesienie: Podawanie ogólnoustrojowe Ibuprofenu zmniejsza ryzyko zachorowania na raka płuc u palących.

Ibuprofen jest dopuszczony do stosowania u dzieci w wieku od 6 lat i kobiet w ciąży w 1. i 2. trymestrze ciąży. Jest dostępny w postaci tabletek i kapsułek o przedłużonym działaniu, drażetek, rozpuszczalnych w wodzie tabletek musujących i pastylek do ssania, granulek do przygotowania roztworu wodnego, czopków doodbytniczych, zawiesin, 5% kropli doustnych, kremów i żeli.

Analogi ibuprofenu

Analogi dowolnego leku są dwojakiego rodzaju: substytut może mieć całkowicie identyczny skład lub zawierać inną substancję czynną, ale ma podobny efekt terapeutyczny. Te pierwsze są nazywane synonimami i są używane w przypadku:

  • usunięcie oryginalnego leku z produkcji;
  • brak leku na sprzedaż;
  • znaczące różnice w cenach w kategorii ekwiwalentu w funduszach efektowych.

Środki, które różnią się od oryginału substancją czynną i nazwą, ale są przepisywane dla tych samych patologii, nazywane są analogami. Mają ten sam efekt terapeutyczny, ale jego siła może być większa lub mniejsza, a tolerancja jest lepsza lub gorsza. Znaczące różnice występują również w przeciwwskazaniach i możliwych działaniach niepożądanych.

Należy zauważyć, że nie wszystkie leki należące do tej samej grupy farmakologicznej są analogami. Dlatego tylko lekarz prowadzący może zalecić zastąpienie Ibuprofenu.

Istnieje wiele analogów strukturalnych i różnych substytutów Ibuprofenu. Jednak nie wszystkie z nich są produkowane w tak różnych formach. Na przykład zawieszenie dla dzieci lub tabletki o przedłużonej (długiej) akcji są produkowane tylko przez kilka marek.

Narkotyki są synonimami

Następujące leki mają taki sam skład jak Ibuprofen:

  • Nurofen, Nurofen Forte;
  • Odblokuj Dostępne tylko w postaci tabletek 200 mg, nie dotyczy dzieci poniżej 12 roku życia;
  • Dolgite (Niemcy);
  • Mig 200; Mig 400;
  • Ibutop. Tylko jedna postać dawkowania - żel;
  • Ibufen (Polska). Pomarańczową zawiesinę o smaku i zapachu pomarańczy stosuje się u dzieci od 6 miesiąca życia;
  • Ibufen Forte, Ibufen Ultra. Kapsułki 200 mg z płynem w środku;
  • Ibunorm, Ibutard;
  • Ibusan Tabletki 200 i 400 mg;
  • Ibuprom Tabletki 200 i 400 mg;
  • Burana. Tabletki 200 i 400 mg;
  • Brufen. Dostępne w postaci tabletek, syropu dla dzieci, żelu do użytku zewnętrznego;
  • Faspik. Tabletki 200 i 400 mg, granulki do przygotowania roztworu do podawania doustnego 200, 400 i 600 mg. Produkt ma przyjemny smak mięty i ananasa;
  • Solpaflex. Dostępny w kapsułkach z tabletkami 300 mg i 200 mg, nie ma formy uwalniania dla dzieci;
  • Suprofen;
  • Pedea Dostępny tylko w postaci roztworu do podawania dożylnego i stosowany wyłącznie u noworodków;
  • Artrokam;
  • Następny Uno Express.

Nurofen jest najbardziej znanym „konkurentem” Ibuprofenu i jedną z jego pierwszych nazw handlowych. To był Nurofen, który po raz pierwszy został dopuszczony do sprzedaży bez recepty w Wielkiej Brytanii, a od 1983 roku stał się bardzo popularny we wszystkich krajach. Do tej pory w rosyjskich aptekach sprzedawano brytyjską produkcję Nurofen.

Główna różnica między Nurofenem a Ibuprofenem to szerszy wybór form i dawek: można go kupić w tabletkach 200, 400, 600 i 800 mg; w postaci syropu dla dzieci; krem, maść i żel do użytku zewnętrznego.

Główne typy Nurofen są reprezentowane przez kilka odmian:

  • Nurofen Forte - lek o zwiększonej dawce ibuprofenu do 400 mg;
  • Nurofen Express różni się od zwykłego Nurofen tym, że jest sprzedawany w kapsułkach z płynną zawartością i działa szybciej;
  • Nurofen Express Forte to podwójna dawka Nurofen Forte w postaci kapsułkowanej;
  • Nurofen Express Neo zawiera ibuprofen w postaci lizynatu, dzięki czemu rozpuszcza się szybciej w żołądku.

Nurofen dla dzieci jest reprezentowany przez syrop i zawiesinę o smaku owoców, tabletek musujących i świec doodbytniczych. Zawartość substancji czynnej w nich zmniejsza się do 100 mg w zawiesinie i do 60 mg w czopkach.

Połączone leki

Ta grupa obejmuje leki z dwiema substancjami czynnymi, z których jedną jest Ibuprofen. W połączeniu, substancje te wzmagają wzajemnie działanie, w wyniku czego wzmacnia się działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jednak ich jednoczesne stosowanie znacznie zwiększa ryzyko działań niepożądanych.

Warto zauważyć, że wyniki wielu przeprowadzonych badań nie pozostawiają wątpliwości co do przewagi połączenia Ibuprofenu i Paracetamolu w porównaniu z monoterapią. Ta kombinacja jest uznawana za bezpieczną i opłacalną, ale co najważniejsze, zapewnia trwały efekt terapeutyczny, eliminując zespół bólu o różnej etiologii.

Lista leków zawierających Ibuprofen i Paracetamol:

  • Dalej;
  • Ibuklin kapsułki, Ibuklin Junior w tabletkach do sporządzania zawiesiny dla dzieci od 2 do 12 lat;
  • Brustan;
  • Nurofen Long;
  • Nurofen Multi Symptom;
  • Hyrumat;
  • Brufica Plus, zawieszenie.

Novigan to kolejny złożony środek z ibuprofenem, uzupełniony chlorowodorkiem pitofinonu i bromkiem fepiverinium. Oba dodatkowe składniki działają relaksująco na mięśnie gładkie organów wewnętrznych.

Analogi leków

Najskuteczniejszym i najtańszym analogiem Ibuprofenu jest bez wątpienia Paracetamol. Zgodnie z wynikami eksperymentów przewyższa on Ibuprofen w działaniu znieczulającym i radzi sobie szczególnie dobrze z bólem głowy i bólem stawów. Jednak właściwości przeciwzapalne są znacznie silniejsze w Ibuprofenie. Oba leki mogą być stosowane do łagodzenia gorączki i bólu, ale Ibuprofen jest bardziej odpowiedni do długotrwałego leczenia.

Paracetamol jest lepiej znany i ma łagodniejszy wpływ na narządy trawienne, dzięki czemu można go przyjmować na pusty żołądek. Wadą ibuprofenu jest działanie drażniące na błony śluzowe przewodu żołądkowo-jelitowego (GIT), dlatego jest on spożywany tylko po posiłku.

Absolutną zaletą Paracetamolu jest cena, ponieważ jest tańsza nie tylko dla Ibuprofenu, ale także dla większości leków o podobnym działaniu. W aptekach koszt pakowania tabletek Paracetamolu wynosi od 5 do 15 rubli.

W przypadku braku efektu monoterapii, Ibuprofen można przyjmować razem z Paracetamolem, ale należy wziąć pod uwagę dawkę. Wspólna akceptacja tych środków jest dozwolona dla osób powyżej 16 roku życia.

Innym popularnym substytutem ibuprofenu jest kwas acetylosalicylowy lub aspiryna. Nie ma jednak działania przeciwzapalnego i może powodować działania niepożądane ze strony narządów trawiennych. Przyjmowanie tych substancji razem jest wysoce niepożądane, ponieważ radykalnie zwiększa to ryzyko działania toksycznego na przewód pokarmowy.

Produkty na bazie indometacyny i diklofenaku dobrze nadają się do łagodzenia stanów zapalnych. Jeśli konieczne jest złagodzenie bólu, należy zwrócić uwagę na leki zawierające Ketorolac: Ketany, Ketokam, Ketans itp. Jednak w większości przypadków zastąpienie to nie będzie całkowicie równoważne: w porównaniu z Ibuprofenem ich profil bezpieczeństwa jest znacznie niższy.

Leki na bazie sodu z metamizolem mogą również pomóc w łagodzeniu bólu i zapalenia: Analgin, Baralgin, Pentalgin, Tempalgin, Bellalgin, Borral, Maxighan, Nobol, Revalgin, Andipal i inni.

Wnioski

Ibuprofen i jego analogi mają podobny efekt terapeutyczny, chociaż mogą zawierać różne substancje czynne. Niezależnie od wybranego leku ważne jest, aby pamiętać, że możliwe jest przyjmowanie dowolnego środka z grupy NLPZ przez tydzień.

Należy również wziąć pod uwagę głównie objawowe działanie NLPZ, ponieważ eliminują one przede wszystkim objawy, a nie przyczynę choroby. Dlatego lekarz powinien określić dawkowanie i dawkowanie leków.

Ibuprofen jest bardzo skutecznym środkiem do szybkiego łagodzenia bólu, zapalenia i obniżenia wysokiej temperatury ciała. Jego bezpieczeństwo zostało udowodnione przez badania kliniczne, a sprzedaż bez recepty z aptek i przystępne ceny sprawiają, że Ibuprofen jest lekiem z wyboru dla większości pacjentów.

Podobne leki mogą być doskonałym substytutem Ibuprofenu, jeśli ten ostatni jest nieskuteczny. Brak pożądanego wyniku leczenia jest często związany z indywidualnymi cechami ciała. W takim przypadku lekarz zaleci lek odpowiedni dla konkretnego pacjenta.

Ibuprofen: instrukcja i analogi tańsze dla dorosłych i dzieci

P reparaty z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) są szeroko stosowane w różnych dziedzinach medycyny. Ich odbiór pozwala zatrzymać ból, zmniejszyć stan zapalny, wywołać efekt przeciwgorączkowy.

Zakres NLPZ jest rozległy, ale każdy lek tylko tymczasowo eliminuje objawy choroby i nie wpływa na przyczynę jego rozwoju.

Wspólnym przedstawicielem grupy NLPZ jest Ibuprofen, który ma przystępną cenę, bardzo dobrą tolerancję.

Na rynku farmakologicznym lek jest dostarczany w kilku formach, ma wiele analogów produkcji krajowej i zagranicznej, które są często stosowane w pediatrii dla dzieci od 2 miesiąca życia.

Przed rozważeniem podobnych substytutów Ibuprofenu konieczne jest zapoznanie się z samą marką, jej właściwościami terapeutycznymi i innymi informacjami zawartymi w instrukcji użytkowania.

Działanie farmakologiczne

Ibuprofen jest klasyfikowany jako nieselektywny inhibitor czynników COX1,2.

Podstawą leku jest ta sama substancja ibuprofen (pochodna kwasu propionowego), również w kompozycji zawiera składniki pomocnicze.

W praktyce częściej stosuje się postać tabletek (dla dorosłych) i syropu (dla dzieci).

Ibuprofen ma następujący złożony wpływ na organizm:

  • przeciwzapalny;
  • przeciwdepresyjny;
  • środek przeciwbólowy.

Skuteczność leku ze względu na jego skład, który pozwala na tłumienie czynników przyczyniających się do procesu zapalnego w organizmie.

Mechanizm działania Ibuprofenu to następujące właściwości:

  • hamuje biosyntezę mediatorów bólu prostaglandyn (Pg);
  • zmniejsza wydzielanie bradykininy;
  • zakłóca proces konwersji kwasu arachidonowego;
  • hamuje fazę zapalenia: zarówno wysięk i proliferację;
  • zmniejsza uczucie bólu w palenisku.

Ze względu na te właściwości leku przyjmowanie Ibuprofenu pozwala na zatrzymanie bólu o lekkiej i średniej intensywności, zmniejszenie gorączki, zmniejszenie stanu zapalnego mięśni i stawów.

Aktywny składnik leku po podaniu szybko wchłania się do krążenia ogólnego.

Maksymalne stężenie we krwi obserwuje się w ciągu 2 godzin po spożyciu, ale efekt występuje w ciągu 20-30 minut. Lek jest metabolizowany w wątrobie, wydalany przez nerki.

Wskazania i dawkowanie

Ibuprofen - lek z grupy leków przeciwzapalnych, jest szeroko stosowany w różnych dziedzinach medycyny w celu zmniejszenia bólu. Lek jest lekiem objawowym, często uzupełnia główny tok terapii.

Biorąc pod uwagę szeroką gamę Ibuprofenu i jego podobnych substytutów, leki te są stosowane u dzieci i dorosłych, najważniejsze jest wybranie wymaganej dawki.

Główne wskazania do stosowania Ibuprofenu obejmują następujące stany:

  • ból głowy o lekkiej i średniej intensywności;
  • PMS z bólem;
  • zaburzenia układu mięśniowo-szkieletowego;
  • bóle pourazowe;
  • ząbkowanie;
  • patologia profilu otolaryngologicznego;
  • infekcje dróg oddechowych z gorączką.

W praktyce Ibuprofen jest częściej stosowany jako środek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy ze wzrostem temperatury ciała, który występuje w SARS, ARI. Lek można przyjmować w innych warunkach, którym towarzyszy upał i ból o różnej etiologii (w tym ból zęba).

Zgodnie z instrukcją dorośli i dzieci po 6 latach otrzymują 200 mg (1 tabletka) trzy razy dziennie.

W razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 400 mg (2 tabletki). Tabletkę ibuprofenu należy przyjmować z wystarczającą ilością wody. Efekt po podaniu będzie zauważalny po 20-30 minutach i będzie trwał przez 6-8 godzin.

Dla dzieci w wieku poniżej 6 lat zaleca się przyjmowanie analogów leków, które są dostępne w postaci syropu lub czopków doodbytniczych. Są droższe, ponieważ są produkowane głównie przez zagraniczne firmy farmaceutyczne.

Najważniejszymi przedstawicielami są Nurofen i Ibufen, które można wziąć od 3 miesięcy.

Każdy analog ibuprofenu dla dzieci powinien być przepisany przez pediatrę zgodnie z masą ciała i diagnozą. Czas przyjmowania Ibuprofenu i podobnych produktów nie powinien przekraczać 5-7 dni.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Ibuprofen, jak każdy inny lek z grupy NLPZ, ma wiele przeciwwskazań i skutków ubocznych.

Konieczne jest odmówienie odbioru w następujących warunkach i patologiach:

  • wrzód żołądka i dwunastnicy w ostrej fazie;
  • Choroba Crohna;
  • wrzodziejące zapalenie jelita grubego;
  • uczulony na kompozycję;
  • hemofilia;
  • ciężkie choroby nerek, wątroby;
  • ciąża 1 i 3 trymestr;
  • dzieci poniżej 6 lat (pigułki) i syrop do 3 miesięcy).

W rzadkich przypadkach i tylko wtedy, gdy zalecana dawka nie jest przestrzegana lub występują przeciwwskazania w historii, mogą wystąpić działania niepożądane:

  • nudności, chęć wymiotowania;
  • zaostrzenie przewlekłych chorób przewodu pokarmowego;
  • reakcje alergiczne;
  • skurcz oskrzeli;
  • osłabiony stolec;
  • tachykardia.

Zmniejszenie ryzyka działań niepożądanych pomoże prawidłową dawkę leku i odbiór za radą lekarza.

Gdy pojawią się powyższe objawy, należy przerwać stosowanie leku, skontaktować się z lekarzem, który może znaleźć podobny efekt terapeutyczny.

Analogi ibuprofenu w postaci tabletek

Ibuprofen odnosi się do niedrogich leków, których cena nie przekracza 40-60 rubli za 10 tabletek. Lek jest sprzedawany przez różne firmy farmaceutyczne produkcji krajowej i zagranicznej.

Ponadto istnieje lista tanich analogów z ibuprofenem oraz z innym składnikiem aktywnym, ale ten sam efekt.

Rosyjski

  • „Artrokam” jest lekiem przeciwzapalnym opartym na ibuprofenie, często stosowanym w leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego lub jako środek przeciwbólowy. Zawiera 0,2 lub 0,4 mg ibuprofenu i substancje pomocnicze. Koszt za tabletkę nie przekracza 90 rubli za opakowanie 20 sztuk.
  • NEXT to produkt złożony, który zawiera ibuprofen i paracetamol. Ma silniejsze właściwości, jest stosowany jako środek znieczulający, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy. Lek może być stosowany tylko u dorosłych i dzieci po 12 latach. Cena tabletów wynosi 100 rubli za opakowanie.
  • „Ibuprom” - ma niesteroidowe działanie przeciwzapalne, jest stosowany jako objawowy lek na zespół bólowy i podwyższoną temperaturę ciała. Kompozycja zawiera ten sam ibuprofen. Cena leku wynosi około 60-90 rubli.

Ukraińcy

  • „Ibunorm” to tani substytut Ibuprofenu o identycznym składzie. Dostępne na rynku tabletki i kapsułki. Jest przepisywany jako objawowy lek na bóle o łagodnym i umiarkowanym nasileniu. Cena 30-60 rubli.
  • „Ibutard” - ukraiński lek z ibuprofenem, który skutecznie eliminuje gorączkę, ból, stan zapalny. Jest stosowany dla dorosłych i dzieci po 12 latach. Jego koszt to 60-100 rubli.

Białoruski

  • „Suprafen” - lek przeciwreumatyczny o działaniu przeciwzapalnym, dobrze radzi sobie z gorączką, bólem, łagodzi obrzęki tkanek. Koszt leków w aptekach nie przekracza 150 rubli.
  • „Ibuprofen Belmed” - strukturalny analog oryginalnego leku, mający identyczne wskazania i skutki uboczne. Cena nie przekracza 40 rubli za pakiet 10 tabletek - nie jest już tańszy.

Zagraniczne

  • „Novigan” - lek indyjskiej firmy farmaceutycznej, który odnosi się do połączonych środków. Oprócz ibuprofenu zawiera on pitofenon, bromek fenpiverinium. W przeciwieństwie do obichnogo Ibuprofen, Novigan jest silniejszym lekiem o wyraźnym działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym. Średni koszt leku nie przekracza 150 rubli.
  • „Ibufen” to kolejny lek oparty na ibuprofenie. Kraj pochodzenia - Polska. Dostępny w postaci syropu i tabletek, co pozwala na jego stosowanie nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci. Ibufen ma dobrą przenośność, wiele pozytywnych recenzji, a także przystępną cenę - od 150 rubli.
  • „Long” - skuteczny lek o działaniu znieczulającym i przeciwzapalnym. Produkowany w Niemczech, stosowany do bólu o różnej etiologii i intensywności. Apteki kosztują od 160 rubli za opakowanie.

Co zastąpić lek dla dziecka

Leki na bazie ibuprofenu są zawsze poszukiwane w pediatrii. Dzieci w wieku poniżej 6 lat są przeciwwskazane, więc producenci oferują leki w postaci płynnej.

Są używane w infekcjach wirusowych, jako febrifuge, a także ząbkowanie u niemowląt po 3 miesiącach. Takie leki są dostępne w postaci syropu lub czopków doodbytniczych.

Mają dobrą tolerancję, działają w ciągu 15-20 minut po podaniu, przez 6-8 godzin.

  • „Syrop Nurofen” jest obcym analogiem krajowego ibuprofenu, który jest stosowany w pediatrii. Lek można podawać dzieciom od 3 miesiąca życia. 5 ml leku zawiera 100 mg ibuprofenu i substancji pomocniczych.
    Stosowany jako środek znieczulający i przeciwgorączkowy w wysokiej temperaturze ciała. Syrop ma owocowy smak, także łyżkę pomiarową do wygodnego dozowania. Nie dotyczy to jednak taniego, jego koszt wynosi około 300 rubli.
  • „Nise” - lek z grupy leków przeciwzapalnych. Nie jest to strukturalny analog Ibuprofenu, ponieważ jest oparty na nimesulide: 10 ml tej substancji jest zawarte w 1 ml syropu. Nise odnosi się do silniejszych leków, a także działa dłużej niż 8-12 godzin. Jest stosowany od 2 lat z ciężkim zespołem bólowym i hipertermią.
  • Panadol jest lekiem na bazie paracetamolu. Odnosi się do NLPZ i jest często stosowany jako zamiennik leków zawierających ibuprofen. Dostępne w syropie, można przypisać od 2 miesięcy. W przeciwieństwie do Ibuprofenu, który działa przez 8 godzin, Panadol trwa 4 godziny. W przeciwnym razie efekt terapeutyczny obu środków jest taki sam, ale właściwości analogu są nieco słabsze. Koszt syropu wynosi 200 rubli za butelkę.

Ibuprofen lub paracetamol

Paracetamol jest stosowany jako środek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy, ale w przeciwieństwie do Ibuprofenu, zachowuje swój efekt przez 4 godziny, co oznacza częstsze przyjmowanie.

Ibuprofen nie tylko obniża temperaturę, ale także działa przeciwzapalnie. Przy wyborze dwóch podobnych leków należy wziąć pod uwagę stopień choroby, intensywność obrazu klinicznego i cechy ciała pacjenta.

Paracetamol, podobnie jak ibuprofen, jest dostarczany w różnych postaciach i dawkach.

Dorośli powinni przyjmować lek w dawce 500 mg, dzieci od 2 lat - 250 mg. Dzieci od 1 miesiąca życia i dzieci do 2 lat muszą stosować syrop Panadol, zawiesinę paracetamolu lub czopki doodbytnicze - Cefecon D.

Oba leki są leczone objawowo, więc nie zaleca się przyjmowania ich dłużej niż 5-7 dni.

Ibuprofen lub Nurofen - co jest lepsze?

Nurofen jest strukturalnym substytutem Ibuprofenu - importowanego leku, który jest również włączony do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Analog jest dostarczany w postaci tabletek, świec i syropu dla dzieci. W przeciwieństwie do zwykłego Ibuprofenu, dawki Nurofenu są bardziej zróżnicowane: 0,2 0,4 i 0,6 mg. Najsilniejsze leki to „Nurofen retard” (działanie przedłużone) - tab. 0,8 mg.

Zaletą Nurofen jest technologia produkcji, która czyni lek bezpieczniejszym, zmniejsza listę przeciwwskazań i możliwe ryzyko działań niepożądanych.

W pediatrii syrop Nurofen jest bardzo często stosowany u dzieci od 3 miesiąca życia, co pozwala wyeliminować gorączkę, ból podczas ząbkowania lub bóle mięśni w przypadku SARS lub grypy.

Cena leku Nurofen jest kilka razy wyższa, ale jak pokazują opinie pacjentów, efekt przyjmowania leku jest znacznie lepszy.

Ibuklin lub ibuprofen

Ibuklin jest lekiem podobnym do Ibuprofenu, ale zawiera 2 aktywne składniki - ibuprofen i paracetamol. Odnosi się do niesteroidowych środków przeciwzapalnych (NLPZ), stosowanych w leczeniu SARS, ostrych zakażeń układu oddechowego, jako leków przeciwgorączkowych i znieczulających.

Ibuklin w przeciwieństwie do zwykłego Ibuprofenu uważany jest za silniejszy lek. Jest często stosowany w przypadku objawów przeziębienia, bólu, lekkiej i umiarkowanej intensywności.

Dla dzieci lek jest dostępny w postaci syropu, ale tylko pediatra może przepisać lek.

Lista przeciwwskazań Ibuklin jest bardziej obszerna, więc bez uprzedniej konsultacji z lekarzem to narzędzie nie ma zastosowania.

Co jest lepsze - Diklofenak lub Ibuprofen?

Diklofenak należy do kategorii NLPZ, który jest również uważany za silniejszy lek niż oryginał. W praktyce częściej stosuje się go do bólu stawów.

Aktywnym składnikiem analogu jest diklofenak. Dostępne na rynku w różnych postaciach - tabletki, kapsułki, ampułki do zastrzyków domięśniowych, maści i żelu.

Lek nie jest zalecany przez ponad 7 dni, ponieważ ma negatywny wpływ na błonę śluzową żołądka. Dobrze łagodzi ból, eliminuje stany zapalne, ale nie jest wskazany dla dzieci poniżej 12 lat.

Jeśli rozważa się oba leki, można śmiało powiedzieć, że Diklofenak jest najlepiej przyjmowany z bólem stawów i mięśni, a Ibuprofen ze zwiększonymi wartościami termometru.

Diklofenak nie jest stosowany w pediatrii, można go również przyjmować tylko w porozumieniu z lekarzem. To rosyjskie narzędzie jest tańsze niż oryginalne - 40 rubli za 10 tabletek.

Indometacyna lub ibuprofen

Indometacyna jest niedrogim analogiem ibuprofenu w tabletkach, ale podobieństwo między lekami polega tylko na tym, że oba leki są lekami przeciwzapalnymi. Tabletki indometacyny zawierają inny składnik czynny - 25 mg indometacyny.

W przeciwieństwie do Ibuprofenu, nie jest przepisywany dzieciom poniżej 14 lat i jest powszechnie stosowany w leczeniu chorób układu mięśniowo-szkieletowego.

Lek należy do środków objawowych, ma przystępny koszt i dużą listę przeciwwskazań i skutków ubocznych.

Indometacynę można przyjmować nie dłużej niż 10 dni, zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego.

Ibuprofen lub ketoprofen

Oba leki należą do tej samej grupy farmakologicznej i mają wyraźne działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.

W przeciwieństwie do Ibuprofenu, Ketoprofen jest silniejszym lekiem, który jest stosowany jako środek przeciwbólowy w różnych warunkach.

Ibuprofen najlepiej stosować w celu obniżenia wysokiej temperatury ciała, a ketoprofen - w bólu stawów i mięśni.

Pediatrzy wolą stosować ibuprofen, ponieważ jest lepiej tolerowany, ma mniej przeciwwskazań i skutków ubocznych.

Podsumowując

Ibuprofen - jak również jego analogi, mają taki sam efekt terapeutyczny, chociaż mogą mieć inny skład. Niezależnie od tego, który lek z grupy NLPZ jest stosowany, należy pić go nie dłużej niż 7 dni.

Ważne jest, aby zrozumieć, że takie leki nie eliminują przyczyny choroby, ale tylko tymczasowo zatrzymują klinikę ogólną. Dlatego w celu udanej terapii konieczne jest przeprowadzenie kompleksowego leczenia zgodnie z zaleceniami lekarza.

Ibuprofen jest skutecznym lekiem o szerokim spektrum działania, który dobrze łączy się z innymi lekami, ale nie jest stosowany z lekami z podobnej grupy.

Analogi ibuprofenu

Jeśli lekarz przepisuje pacjentowi lek, czasami może być pilna potrzeba zastąpienia go lekiem o podobnym działaniu. Może to również dotyczyć tak powszechnego leku przeciwzapalnego, jak ibuprofen.

Właściwości ibuprofenu

Po pierwsze, dotknijmy pytania o to, czym jest ibuprofen, do czego służy i jak powinno się go używać. Ibuprofen jest narzędziem z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Ma kilka rodzajów działania jednocześnie - przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwzapalne. Ze względu na tę właściwość lek można przepisać na ból różnego pochodzenia:

  • bóle stawów i reumatyczne,
  • osteochondroza,
  • nerwoból
  • ból mięśni
  • ból zęba i ból głowy
  • bolesne miesiączki,
  • siniaki i urazy.

Ponadto lek ten jest często stosowany jako środek do zwalczania negatywnych objawów ostrych zakażeń układu oddechowego i grypy - ból, bóle ciała, wysoka gorączka.

Ibuprofen nie tylko łagodzi ból, ale także zmniejsza intensywność procesu zapalnego, zmniejsza obrzęk.

Lek może być stosowany w leczeniu dzieci w wieku od 6 lat, a kobiet w ciąży, z wyjątkiem trzeciego trymestru.

Istnieją różne postacie dawkowania ibuprofenu. To nie tylko pigułki, ale także kapsułki, syrop i zawiesina, kremy, maści i żele, roztwór do podawania pozajelitowego.

Tabletki zazwyczaj mają dawkę 200 mg, zawiesinę - 20 mg / ml. 1 g żelu i maści zawiera 50 mg ibuprofenu.

Dlaczego trzeba wymienić ibuprofen?

Powody tego mogą być zupełnie inne. Niektórzy ludzie nie lubią ceny leku, niektórzy chcą stosować bardziej skuteczny i niezawodny lek, a niektórzy mogą mieć poważne niepożądane reakcje na ibuprofen.

Oczywiście, zastępując lek podobnym lekiem, lepiej nie słuchać rad znajomych lub zwykłych doradców w Internecie, ale poznać opinię specjalisty.

Jakie są analogi ibuprofenu?

Analogi dowolnego leku są dwojakiego rodzaju. Niektóre leki są w pełni zgodne ze sobą pod względem składu, tzn. Mają ten sam składnik aktywny. Te rodzaje leków nazywane są analogami strukturalnymi lub synonimami. Inny typ analogu może mieć nieco inny związek niż oryginalny lek, jednak działanie tych leków będzie nadal podobne do działania oryginalnego.

Większość substancji leczniczych stosowanych w medycynie od co najmniej kilku dziesięcioleci ma kilka opcji pod różnymi znakami towarowymi, a ibuprofen nie jest tu wyjątkiem. Jednak nie wszystkie z tych leków mają w nazwie nazwy „ibuprofen”, co może bardzo utrudniać znalezienie odpowiedniego leku.

W niektórych przypadkach odpowiednie mogą być leki z innym składnikiem aktywnym. Z reguły leki te należą do tej samej grupy co ibuprofen - do grupy NLPZ. W innych sytuacjach ibuprofen może zastąpić leki przeciwbólowe lub przeciwgorączkowe. Wybierając leki, które nie są analogami strukturalnymi ibuprofenu, należy zachować szczególną ostrożność. Nie wszystkie z nich można przekazać dzieciom. Nie wszystkie z nich mogą być również używane przez kobiety w czasie ciąży. Porada lekarza tutaj nie będzie zbyteczna.

Połączone preparaty można przypisać osobnej grupie. Zawierają one, oprócz ibuprofenu, inne substancje, które wzmacniają lub uzupełniają jego działanie. Zakres stosowania tych leków jest szerszy, a czasami suplementy wzmacniają działanie ibuprofenu. Na przykład połączenie paracetamolu i ibuprofenu stało się powszechne. Do takich środków należy jednak podchodzić z ostrożnością. W większości przypadków mogą zastąpić ibuprofen, ale dodatkowe składniki mogą mieć własne przeciwwskazania, więc przed zakupem takiego leku należy dokładnie przestudiować jego instrukcje.

Istnieje wiele analogów strukturalnych i leków o podobnym działaniu w ibuprofenie. Jednak przy wyborze leku zastępczego ważne jest rozważenie jego postaci dawkowania. Przecież nie wszyscy producenci wytwarzają na przykład dziecięce formy leków, w postaci syropu lub zawiesiny, a także leki w postaci kremów i maści. Niektórzy producenci wytwarzają produkt w postaci musujących (rozpuszczalnych) tabletek, a także tabletek o przedłużonym działaniu (opóźniających).

Popularne analogi strukturalne ibuprofenu:

  • Advil,
  • Artrokam,
  • Bofen
  • Długo
  • Ibunorm,
  • Ibutard
  • Ibufen,
  • MIG 400,
  • Maxicold,
  • Następnie
  • Nurofen,
  • Suprafen,
  • Faspik.

Z reguły zmiana ibuprofenu na tańszy odpowiednik nie ma sensu, ponieważ ibuprofen jest zwykle produkowany przez krajowych producentów, a jego cena jest przystępna dla prawie każdego. Jest to kolejna sprawa, jeśli pacjent wierzy w import leków, na przykład leków pod nazwą Nurofen, które są wytwarzane przez firmę, która kiedyś opracowała ibuprofen.

Jakie substancje mogą mieć właściwości ibuprofenu iw razie potrzeby je wymienić? Jeśli mówimy o właściwościach przeciwgorączkowych leku, to absolutny lider - paracetamol. Można użyć tej jakości i dobrego starego kwasu acetylosalicylowego. Jednak w przypadku leczenia dzieci nie jest to odpowiednie ze względu na możliwe poważne powikłania. Jeśli mówimy o procesach zapalnych, lepiej zwrócić uwagę na leki z indometacyną lub diklofenakiem. Kiedy znieczulenie jest najlepiej dopasowane do leków z ketorolakiem. Jednak w większości przypadków wymiana nie będzie równoważna. Faktem jest, że ibuprofen jest uważany za jeden z najbezpieczniejszych leków i charakteryzuje się stosunkowo niską częstością występowania działań niepożądanych.

Ceny leków zawierających Ibuprofen:

  • Długi krem ​​5% - od 99 p.,
  • MIG 400, tabletki - od 80 p.,
  • Nurofen, zawieszenie - od 136 p.,
  • Nurofen, tabletki - od 92 str.,
  • Ibuprofen, zawieszenie - od 76 pkt.
  • Ibuprofen, tabletki - od 17 p.,
  • Ibuprofen, żel 5% - od 96 p.,
  • Maxicold, zawieszenie - od 162 r.,
  • Faspik, zawieszenie - od 134 p.,
  • Następny Uno, kapsułki - od 137 pkt.

Poniżej znajdują się krótkie opisy niektórych analogów strukturalnych i leków o działaniu podobnym do ibuprofenu.

Postać produktu: tabletki 200 mg.

Wskazania: ból głowy, ból mięśni i zębów, migrena, ból pleców i stawów, nerwoból, ARH i gorączka grypowa

Przeciwwskazania: nietolerancja na NLPZ, krwawienie, choroby wrzodziejące przewodu pokarmowego, ciężka niewydolność nerek, wątroby lub serca, wiek do 6 lat, waga do 20 kg, 3 trymestr ciąży

Zastosowanie: Dla dorosłych i dzieci - tablet 3-4 razy dziennie. Maksymalna dawka dobowa dla dorosłych - 6 tabletek, dla dzieci - 4 tabletki. Nie należy przyjmować tabletek dłużej niż 3 dni bez recepty.

Niedrogi krem ​​o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Zawiera ibuprofen.

Wskazania: zapalenie stawów, zapalenie korzonków nerwowych, osteochondroza z zespołem korzeniowym, bóle mięśni, urazy (bez naruszenia integralności tkanek miękkich), zwichnięcia, skręcenia, zespół stawowy z reumatyzmem i dną.

Forma uwalniania: krem ​​5% w tubkach 20, 50 i 100 g. 1 g kremu zawiera 50 mg ibuprofenu.

Przeciwwskazania: dermatoza płacząca, wyprysk, otarcia, zakażone rany, do jednego roku życia.

Zastosowanie: krem ​​należy nakładać paskiem 5-10 cm w okolicy zapalenia i dokładnie wcierać w skórę. Lek można stosować 2-3 razy dziennie. Przebieg leczenia bez konsultacji z lekarzem nie powinien przekraczać 10 dni.

Lek przeciwzapalny o wyraźnym działaniu. Jednak indometacyna jest bardziej charakterystyczna dla działań niepożądanych związanych z przewodem pokarmowym niż dla innych NLPZ.

Forma uwalniania: tabletki 25 i 50 mg, maść, świece, żel.

Wskazania: zapalenie stawów i choroba zwyrodnieniowa stawów, nerwobóle, bóle mięśni, ból kręgosłupa i stawów, urazowe zapalenie stawów i tkanek miękkich.

Przeciwwskazania: wiek do 14 lat, 3 trymestr ciąży, choroby wrzodziejące przewodu pokarmowego, ciężkie postacie niewydolności nerek, wątroby i serca, krwawienie.

Zastosowanie: Dorośli wyznaczają 25 mg 3-4 razy dziennie. Maksymalna dawka dobowa wynosi 200 mg. Czas trwania leczenia określa lekarz.

Przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, lek zmniejszający ból i gorączkę. Ma szybki efekt, jest zalecany do stosowania u dzieci.

Postać uwalniania: Tabletki 500 mg.

Wskazania: Słaby i umiarkowany zespół bólowy (ból głowy, ból zęba, nerwobóle, bóle mięśni, algomenorrhea, uraz), gorączka z ostrymi infekcjami dróg oddechowych i grypą.

Przeciwwskazania: nadużywanie alkoholu, nadwrażliwość na lek.

Zastosowanie: Dorośli i dzieci powyżej 12 lat 1 tabletka 3-4 razy dziennie. Czas trwania leczenia wynosi 5-7 dni. Maksymalna dawka dobowa wynosi 4 g. Dzieciom w wieku 6-12 lat przepisuje się 250-500 mg, dla dzieci w wieku 3-6 lat - 150-250 mg. Częstotliwość odbioru - 4 razy dziennie.